رویدادهای فرهنگی واحد - آرشیو

نقد و بررسی فیلم " ملک سلیمان نبی (س) " در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به نقد و بررسی فیلم "ملک سلیمان نبی (ع)" به کارگردانی شهریار بحرانی پرداخت.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه سخنرانی با عنوان «تأثیر نیایش در آرامش انسان» در دانشکده حقوق، علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده حقوق، علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به مناسبت روز عرفه اقدام به برگزاری جلسه سخنرانی با عنوان «تأثیر نیایش در آرامش انسان» نموده است.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم شهادت امام محمد باقر ع در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) را در آن دانشکده برگزار نمود. این مراسم که با حضور جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای منوری پیرامون زندگینامه، القاب ایشان شامل باقرالعلوم، شاکر، صابر و هادی مطالبی را بیان داشت .

ادامه مطلب

برگزاری مراسم شهادت امام محمد باقر ع در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) را در آن دانشکده برگزار نمود. این مراسم که با حضور جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان همراه بود، آقای جعفریان از مداحان اهل بیت (ع)، به مرثیه سرایی و روضه خوانی پرداخت. در ادامه خانم انسیه مصدق از دانشجویان فعال دانشکده در خصوص زندگی نامه آن امام همام مقاله ای را قرائت نمود.در انتهای مراسم از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم شهادت امام محمد باقر ع در دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) را در آن دانشکده برگزار نمود. این مراسم که با حضور جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای اکبری در خصوص مناقب و فضائل اهل بیت ، خصوصاً امام محمد باقر (ع) و شهادت ایشان سخنرانی نمود. در ادامه نیز به مناسبت روز عرفه و شهادت مسلم بن عقیل مطالبی ایراد نمود و این روز را مدخلی برای ورود به ماه محرم الحرام دانست . سپس آقای حصنی از مداحان اهل بیت (علهیم السلام) به نوحه سرایی پرداخت.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم شهادت امام محمد باقر ع در دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) را در آن دانشکده برگزار نمود. این مراسم که با حضور جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای موسوی توره ای پیرامون فضایل و مناقب پنجمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به سخنرانی پرداخت.ایشان در باره تلاش های آن امام همام بویژه در رابطه با ایجاد جریان علمی جهت جلوگیری از انحرافات بوجود آمده توسط خاندان بنی امیه، نحوه ی روی کار آمدن سلسله ی بنی عباس و همچنین دوره ی امامت امام صادق(ع) مطالبی را بیان نمود. وی افزود: بسیاری از شبهات که توسط نحله ها و فرقه های جدید التأسیس که بعضاً به واسطه ی آشنایی مسلمین با فلسفه ی یونان باستان و روم و ایران باستان از طریق وسعت یافتن حدود و ثغور سرزمین های حکومت اسلامی حاصل آمده بود، پاسخ شایسته و درخور داده شد که از جمله ی این ها ، مناقشات کلامی در قالب اشعریون و معتزلیون می باشد

ادامه مطلب

برگزاری مراسم شهادت امام محمد باقر ع در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) را در آن دانشکده برگزار نمود. این مراسم که با حضور جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان همراه بود، آقای نبوی از مداحان اهل بیت (ع)، به مرثیه سرایی و روضه خوانی پرداخت.در انتهای مراسم از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

ادامه مطلب

برگزاری اردوی بسیج دانشجویی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

حوزه بسیج دانشجویی حضرت سیدالشهداء دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با هدف جذب و سازماندهی دانشجویان جدیدالورود اقدام به برگزاری اردو در مجتمع فرهنگی – ورزشی دشت بهشت نمود. این اردو در دو دوره متوالی ویژه برادران و خواهران عضو بسیج دانشجویی حضرت سیدالشهداء برگزار گردید. برنامه های انجام شده عبارتند از: تهیه و توزیع بسته های فرهنگی، مسابقات ورزشی ، نماز جماعت، سخنرانی ، نظر سنجی و توان سنجی

ادامه مطلب

اجرای نمایشنامه خوانی در دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

کانون فیلم و تئاتر دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب اقدام به اجرای نمایشنامه خوانی در سالن آمفی تئاتر آن دانشکده نمود. اجرای نمایشنامه "اهالی کلینچیکف " نوشته نیل سایمون با ترجمه شهرام زرگر به کارگردانی شادی خواجه ، صحنه خوانی نازنین رفاهی و آهنگ فریده یوسفی برگزار شد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت. گفتنی است نقش آفرینان نمایشنامه خوانی "اهالی کلینچیکف" عبارتند از : محمد علی بداغی، نوید اکبری مبارکه، امید اشرفی مقدم، سعید دهقانی، نگار اسداللهی ، نیلوفر سیگاری، فائزه کریمی، فرید یوسفی ، حمید خسرو و حمید رضا قامتی که به خوبی در نمایشنامه مذکور ایفاء نقش نمودند.

ادامه مطلب