رویدادهای فرهنگی واحد - آرشیو

برگزاری مراسم رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفاتر فرهنگ اسلامی دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) را برگزار نمودند. در این مراسم علاوه بر قرائت زیارت نامه و ذکر مصیبت توسط مداحان اهل بیت (ع) در سطح دانشکده های واحد از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم جشن به مناسبت آغاز ولایت عهدی امام زمان (عج) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفاتر فرهنگ اسلامی دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم جشنی به مناسبت آغاز ولایت عهدی امام زمان (عج) در محل نماز خانه های دانشکده های واحد برگزار گردید. در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مسوولین ، اساتید ، دانشجویان و کارکنان برگزار شد دانشجویان درمدح و ثنای حضرت ولی عصر (عج) به مداحی پرداختند. و از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

ادامه مطلب

تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح ع و فرا رسیدن سال نو میلادی به دانشجویان مسیحی واحد تهران جنوب

معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به مناسبت میلاد پیام آور صلح و دوستی حضرت عیسی مسیح (ع) و فرارسیدن سال نو میلادی از دانشجویان مسیحی این واحد دانشگاهی تقدیر نموده و سال جدید را به آن ها تبریک و تهنیت گفته و در همین راستا در تمام دانشکده ها با اهداء شاخه گل و تقدیم هدایایی به رسم یادبود از این عزیزان قدردانی شد.

ادامه مطلب

برگزاری سخنرانی با عنوان انسان در شاهنامه در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب سخنرانی با عنوان "انسان در شاهنامه " را با حضور رئیس دانشکده ، استادان و دانشجویان آن دانشکده برگزار نمود. در این مراسم آقای دکتر قدمعلی سرامی از اعضای هیأت علمی واحد در باره انسان و خردورزی در شاهنامه به سخنرانی پرداخت. و اظهار داشت: ارزش خرد از نظر فردوسی تا آنجاست که شاهنامه را با نام خداوند جان و خرد آغاز می کند و این نمایانگر آن است که خرد گرایی جزء زیر بنای اندیشه اوست. وی معقتد است پیوند دهنده انسان با نیکی، خردورزی است و بهترین داده یزدان را خرد می داند. گفتنی است در ادامه سخنران به سوالات حاضرین در ارتباط با شاهنامه پاسخ داد.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در آذر ماه

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در آذر ماه برگزار گردید. در این جلسه مواردی از قبیل برگزاری مراسم ولایتعهدی حضرت ولی عصر (عج)، میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع)، رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی (ع)، برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت شهادت امام رضا (ع)، برپایی بازار فروش غذای خانگی و کمک به کودکان بی سرپرست، برپایی نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع حجاب ملی و مذهبی، تهیه بروشور فرهنگی به مناسبت شهادت امیر کبیر مشتمل بر خدمات فرهنگی و سخنان ایشان، مراسم کرسی آزاد اندیشی با عنوان «نقش تربیت بدنی و علوم ورزشی در کارآفرینی» مورد تصویب قرار گرفت.

ادامه مطلب

برپایی نمایشگاه طراحی و نقاشی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب همزمان با 16 آذر و روز دانشجو اقدام به برپایی نمایشگاه طراحی و نقاشی در آن دانشکده نموده است. در این نمایشگاه آثار دانشجویان در زمینه نقاشی، سیاه قلم، میناکاری، طراحی، گل سازی، صنایع دستی و رنگ روغن بر روی پارچه مخمل در معرض نمایش قرار گرفت که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت. همچنین در مراسم اختتامیه به 10 آثار برتر در حوزه های مختلف هنری جوایزی اهدا شد.

ادامه مطلب

برگزاری کرسی آزاد اندیشی به مناسبت روز دانشجو در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب همزمان با 16 آذر و روز دانشجو اقدام به برگزاری کرسی آزاد اندیشی در آن دانشکده نموده است.

ادامه مطلب

برگزاری نشست تخصصی تحت عنوان تکریم خانواده در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب اقدام به برگزاری جلسه سخنرانی تحت عنوان تکریم خانواده نموده است.

ادامه مطلب

برگزاری سخنرانی به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب اقدام به برگزاری جلسه سخنرانی به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه نموده است. در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عبدالمهدی نجفی از جریان وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان محصولی ناب از انقلاب اسلامی یاد کرد. سپس در خصوص زمینه های وحدت حوزه و دانشگاه و موانع آن اظهار نظر نمود و در ادامه گروه تواشیح (اسراء) اقدام به اجرای برنامه نموده و مورد استقبال دانشجویان دانشکده قرار گرفت.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم ولادت امام موسی کاظم ع در دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب اقدام به برگزاری مراسم ولادت امام موسی کاظم (ع) نموده است. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین یزدان پناه ضمن بیان مطالبی در خصوص سیره ائمه ی هدی (ع) به روش های مختلف ائمه معصومین (ع) درانتقال مفاهیم ارزشهای اسلامی و شیعی پرداخت و گفت: امام موسی کاظم (ع) با توجه به شرایط موجود روش برخورد مسالمت آمیز و پرهیز از خشونت را برگزید و با صبر و شکیبایی، ترویج علم و دانش، تزکیه و تهذیب جان ها، به رسالت خود پرداخت تا اینکه در زندان حکومت عباسی به شهادت رسید.

ادامه مطلب