رویدادهای فرهنگی واحد - آرشیو

برگزاری مراسم به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا س در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در محل نمازخانه آن دانشکده برگزار گردید.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا س در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در آن دانشکده برگزار گردید. در این مراسم سوگواری علاوه بر انجام سینه زنی، آقای رضایی از مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت و روضه خوانی پرداخت. در انتهای برنامه از حاضرین پذیرایی نیز به عمل آمد.

ادامه مطلب

برگزاری سخنرانی به مناسبت روز فناوری هسته ای در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم سخنرانی به مناسبت روز ملی فناوری هسته ای در سالن آمفی تئاتر آن دانشکده برگزار گردید. این مراسم با عنوان "کاربردهای فناوری هسته ای و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در این عرصه" با سخنرانی دکتر پژمان شیرمردی برگزار گردید. ایشان ضمن بیان تاریخچه ای از کشف و شناسایی مواد رادیو اکتیو به معرفی این عناصر و تکنولوژی بهره برداری از آنها و انواع مختلفی از سانتریفیوژها در کاربردهای مختلف به خصوص در زمینه پزشکی و تولید رادیو داروها برای تشخیص و درمان بیماری های صعب العلاج پرداخت. سپس فیلم مستندی در مورد انرژی هسته ای در ایران به نمایش درآمد.

ادامه مطلب

برگزاری سخنرانی به مناسبت روز سلامت در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، به مناسبت روز سلامت مراسم سخنرانی با موضوع "راهکارهای مبارزه با اضطراب" در سالن آمفی تئاتر آن دانشکده برگزار نمود. در این مراسم خانم دکتر پریوش خدرزاده متخصص اعصاب و روان و دارای برد تخصصی و مشاوره در خصوص مدیریت استرس، راهکارهای مناسب جهت ایجاد آرامش، کنترل اضطراب و راههای درمان آن مطالبی را بیان نمود. و در ادامه دانشجویان سوالاتی را در رابطه با مشکلات خود مطرح کردند و سخنران به آنها پاسخ داد.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا س در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در محل نمازخانه آن دانشکده برگزار گردید. در این مراسم سوگواری علاوه بر انجام سینه زنی، آقای حیدری از مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت و روضه خوانی پرداخت.در ادامه مسابقه ای در ارتباط با زندگانی حضرت زهرا (س) برگزار و به 5 نفر از برندگان جوایزی اهدا شد و در انتها از حاضرین پذیرایی نیزبه عمل آمد.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) در دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم ایام شهادت حضرت زهرا (س) در محل نمازخانه آن دانشکده برگزار گردید. در این مراسم سوگواری علاوه بر انجام سینه زنی، آقای خادم از مداحان اهل بیت (ع) به ذکر مصیبت و روضه خوانی پرداخت. در انتهای برنامه از حاضرین پذیرایی نیز به عمل آمد.

ادامه مطلب

تأسیس کانون مهدویت دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

با مجوز شورای فرهنگی واحد، کانون مهدویت دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب تأسیس شد. این کانون با هدف پرداختن به مبانی مهدویت، معرفت و شناخت یگانه منجی عالم بشریت، اثبات وجود و حضور حضرت ولی عصر (عج) از دیدگاه عقل و ادیان و پژوهش های علمی جهت ترویج معارف اهل بیت (ع) تشکیل شده است.گفتنی است کانون مهدویت دانشکده فنی با دبیری آقای شروین فتحیان دانشجوی رشته مهندسی برق این واحد کار خود را آغاز نموده است.

ادامه مطلب

نشریه دانشجویی سایسال مجوز انتشار دریافت کرد

بر اساس مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نشریه دانشجویی "سایسال" به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی خانم الهام آزاد دانشجوی رشته ریاضی کاربردی این واحد در دانشکده علوم پایه مجوز نشر دریافت نمود.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در اسفند ماه

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در اسفند ماه برگزار گردید.در این جلسه مواردی از قبیل برگزاری مسابقه کتابخوانی، مراسم شهادت حضرت زهرا (س)، سخنرانی با عناوین "راهکارهای گسترش اخلاق دینی درجامعه"، "فناوری هسته ای"،"راهکارهای مبارزه با اضطراب "، " اندیشه و عرفان عطار"، " نقش و جایگاه ارتش در دفاع مقدس"، مراسم شعر خوانی، کارگاه آموزشی عکاسی دیجیتال و نقد و بررسی آثار عکاسی عکاسان بزرگ جهان، مراسم مناجات خوانی، ترتیل خوانی قرآن کریم، تجهیز نمازخانه ها، نشست علمی تخصصی "اقتصاد مقاومتی"، اجرای پروژه نقاشی سه بعدی در محوطه دانشکده و برگزاری اولین دوره فتوشاپ توسط کانون خط و گرافیک، کارگاه نقد شعر و متون ادبی و نوشتن شعارهای فرهنگی و ورزشی مورد تصویب قرار گرفت.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم بزرگداشت پروین اعتصامی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم بزرگداشت پروین اعتصامی در سالن آمفی تئاتر آن دانشکده برگزار شد.

ادامه مطلب