رویدادهای فرهنگی واحد - آرشیو

برگزاری محفل انس با قرآن کریم دردانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و به مناسبت روز مباهله محفل انس با قرآن کریم در محل نمازخانه آن دانشکده برگزار گردید. در این مراسم که با حضور جمعی از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار شد، ابتدا مسوول دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده که به مناسبت روز مباهله و عظمت قرآن کریم مطالبی را بیان نمود. سپس قاری بین المللی آقای حاج احمد ابوالقاسمی به قرائت آیاتی از قرآن کریم پرداخت. و در انتهای جلسه از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

ادامه مطلب

انتصاب مسؤول دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به پیشنهاد معاون فرهنگی و موافقت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب خانم مژگان حاجی مرادی از اعضای هیئت علمی واحد به سمت مسؤول دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه این واحد منصوب شد.

ادامه مطلب

دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی

اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی دیدار کردند. در این دیدار که به مناسبت انتصاب آقای دکتر مومن بالله به معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید، علاوه بر ریاست و معاونین واحد ، مسئول محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد ، مسئول بسیج اساتید واحد تهران جنوب نیز حضور داشتند. در این دیدار مسئولان واحد تهران جنوب ضمن تبریک انتصاب آقای دکتر مومن بالله ، برای ایشان در پیشبرد برنامه های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی توفیق نمودند. دکتر مومن بالله نیز ضمن تشکر از اعضای هیئت رئیسه واحد تهران جنوب خواستار تلاش افزونتر همه همکاران و توجه هر چه بیشتر به مباحث فرهنگی شد.

ادامه مطلب

تهیه و توزیع عهد نامه مالک اشتر در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با مفاهیم ارزشمند اسلامی ، نامه 53 نهج البلاغه موسوم به عهد نامه مالک اشتر با ترجمه سید جمال الدین دین پرور از انتشارات بنیاد نهج البلاغه که حاوی فرمایشات حضرت علی (ع) به مالک اشتر در اداره امور حکومتی می باشد؛ تهیه و میان دانشجویان درس" مدیریت اسلامی" دانشکده مدیریت و حسابداری توزیع گردید.

ادامه مطلب

برگزاری جشن دوسالانه کانون فیلم و تئاتر دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت کانون فیلم و تئاتر دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب جشن دو سالانه کانون فیلم و تئاتر آن دانشکده برگزار شد. در این مراسم برنامه نمایشنامه خوانی با عنوان "روغن نهنگ " نوشته یوجین اونیل و به کارگردانی آقای نوید اکبری مبارکه اجرا گردید. سپس ضمن سخنرانی آقای سیروس همتی بازیگر تئاتر و سینما از ایشان قدردانی به عمل آمد.همچنین در پایان از 10 نفر از اعضار فعال کانون که در طول دو سال فعالیت همکاری چشمگیری با کانون فیلم و تئاتر داشتند با اهداء لوح ، تقدیر بعمل آمد.

ادامه مطلب

برگزاری نمایشگاه کتاب در دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری انتشارات نسیم حیات نمایشگاه کتابی در آن دانشکده برپا شد. در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوعات روانشناسی ، ادبی ، تاریخی ، مذهبی و سایر زمینه های عمومی در معرض دید دانشجویان قرار گرفت . گفتنی است محصولات این نمایشگاه با تخفیف ویژه دانشجویی به فروش رسید.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم عید غدیر در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب جشن عید غدیر در آن دانشکده برگزار شد. در این مراسم که با حضور جمعی از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشکده برگزار گردید آقای دکتر درخشان در خصوص عظمت و شأن حضرت علی (ع) ، حقیقت ناب محمدی و مقام امامت و ولایت مطالبی را بیان نمود. سپس آقای مهدویان از مداحان اهل بیت (ع) به مولودی خوانی پرداخت.در انتها نیز کلیپی در خصوص غدیر پخش شد.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم شب شعر به مناسبت غدیر خم در دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت کانون شعر و ادب دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و به مناسبت عید سعید غدیر خم مراسم شب شعر در آن دانشکده برگزار شد. در این مراسم آقای سعید امامی دبیر جدید کانون شعر و ادب و آقای پورعباسی، مسوول دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی به سخنرانی در باره واقعه غدیر پرداختند. در ادامه جمعی از دانشجویان سروده های خود را قرائت نمودند. سپس کلیپی از فعالیت های کانون شعر و ادب پخش شد. همچنین آقای رضا رفیع از شاعران و طنز پردازان مشهور کشور به سرایش اشعار خود پرداخت.

ادامه مطلب

برگزاری کارگاه شیوه ها و اصول نقد کردن و نقد شنیدن در عرصه زندگی در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی کارگاه " شیوه ها و اصول نقد کردن و نقد شنیدن در عرصه زندگی " در سالن اجتماعات آن دانشکده برگزار گردید.

ادامه مطلب

برگزاری دوره فلسفه احکام و نماز در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب دوره فلسفه احکام و نماز در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی برگزار گردید. در این جلسه که با حضور جمعی از دانشجویان در سالن آمفی تئاتر برگزار شد خانم سلیمانی از مدرسین درس آشنایی با قرآن، ابتدا به اهمیت و ضرورت نماز در دین اسلام و سپس به اهمیت نماز در ادیان مختلف اشاره نمود. در ادامه سخنران شرط قبولی طاعات را داشتن مرجع تقلید دانست و در مورد جایگاه تقلید در اسلام مواردی را بیان نمود.سخنران در انتها به پرسش های حاضرین و منجمله سئوال در باره علت اقامه نماز به صورت خاص ، در زمان خاص و به زبان عربی پاسخ داد.

ادامه مطلب