فرهنگی - آرشیو

برگزاری نشست جهاد اقتصادی و راهکارهای آن از دیدگاه قرآن و حدیث در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نشست تخصصی جهاد اقتصادی و راهکارهای آن از دیدگاه قرآن و حدیث برگزار گردید. در این نشست آقای مسجدی از اساتید واحد درباره آیات و روایاتی که پیرامون اقتصاد و راهکارهای اقتصاد اسلامی وجود دارد مسائلی را بیان نموده و اقتصاد را یکی از ابزارهای مهم در بدست آوردن راه تعالی انسان به سمت سعادت ذکر نمود. سخنران افزود:کار و روزی حلال راه نجات انسان و رسیدن وی به تکامل است. سخنران در انتهای نشست به سئوالات مطرح شده نیز پاسخ داد.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب انسان های موثر – رهبری مبتنی بر اصول در دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب جلسه نقد و بررسی کتاب " انسان های موثر – رهبری مبتنی بر اصول " توسط آقای دکتر فرشید عبدی و با حضور جمعی از دانشجویان برگزار گردید.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم سخنرانی به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشکده حقوق ، علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده حقوق، علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه سخنرانی در سالن آمفی تئاتر آن دانشکده برگزار گردید. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین همتی در باره معنای وحدت حوزه و دانشگاه و اینکه اساساً هیچ فاصله ای نباید بین حوزه و دانشگاه باشد مواردی را بیان داشت . در ادامه وی در باره مصداقهای وحدت حوزه و دانشگاه از سه جهت هدف که همان خدمت به مردم و جامعه است از لحاظ روش که همان ارتباط فی ما بین روحانی و دانشجو است و نیز مشترکات که همان عقاید مشترک دینی و علمی بین حوزه و دانشگاه است مواردی را مطرح نمود.

ادامه مطلب

تجهیز نمازخانه دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ نماز و تجهیز نمازخانه های واحد به همت ستاد اقامه نماز معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نمازخانه دانشکده تازه تأسیس علوم پایه در دو پخش نمازخانه برادران و خواهران با ملزومات مورد نیاز از جمله فرش ، چادر نماز، کتابخانه و ... تجهیز گردید.

ادامه مطلب

تهیه و توزیع بسته آموزشی با عنوان شیوه های دعوت فرزندان به نماز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت ستاد اقامه نماز معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب بسته آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز مشتمل بر توصیه های علمی کاربردی برای والدین، مبلغان دینی ، مدرسین آموزشی و خانواده ها تهیه و در میان کارکنان و اساتید واحد توزیع گردید.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در آذر ماه

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در آذر ماه برگزار گردید. در این جلسه مواردی از قبیل برگزاری مراسم به مناسبت اربعین حسینی، سخنرانی با عنوان "خانواده، جامعه و خودباوری" ، برگزاری مراسم به مناسبت ولادت امام موسی کاظم (ع) ، اجرای نمایشنامه خوانی پالتوی خیس، برگزاری مراسم به مناسبت ولادت امام موسی کاظم (ع) ، سخنرانی با موضوع مهدویت و دفاع از حریم ولایت، برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب "مبنای نظری قانون اساسی" ، برگزاری جلسه اختتامیه کانون شعر و ادب ، برگزاری مراسم به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س) ، برگزاری نشست با موضوع "جلوه های نیایش" ، نقد و بررسی کتاب "باید ها و نبایدها" ، برپایی نمایشگاه عکس به مناسبت روز بصیرت، برگزاری مراسم تعزیه خوانی به زبان انگلیسی به مناسبت اربعین حسینی، نشست تخصصی با عنوان "فرهنگ سازی و الگو سازی ازدواج به هنگام و آگاهانه" ، برگزاری مراسم زیارت عاشورا، برگزاری نشست تخصصی "نقش حجاب و عفاف در مواجهه با تهاجم فرهنگی " ، اجرای طرح سوال از شما و پاسخ از ما، برگزاری جلسه نقد و بررسی فیلم "سیبل"، برگزاری سخنرانی تحت عنوان پیشگیری از شکست در زندگی، برگزاری مسابقه مقاله نویسی با عنوان "هنگامه زیبا شدن اشک" به مناسبت ایام محرم، برگزاری سخنرانی تحت عنوان "جبر و اختیار در واقعه کربلا" ، برگزاری مسابقه مقاله نویسی با عنوان " درسهایی که عاشورا به ما آموخت" و برگزاری محفل انس با قرآن کریم بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

ادامه مطلب

معرفی مشاهیر علمی – فرهنگی جلال آل احمد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

مدیریت مطالعات و پژوهشهای فرهنگی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب به منظور معرفی مشاهیر علمی و فرهنگی کشور و واحد اقدام به تهیه زندگینامه جلال آل احمد از نخبگان علمی و ادبی معاصر کشور نمود. بدین منظور زندگینامه کامل ایشان در محل دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی واحد نصب و در معرض دید اساتید و دانشجویان قرار گرفت.

ادامه مطلب