آرشیو اخبار

تهیه و توزیع ویژه نامه جوینده جام جم به مناسبت روز بزرگداشت حکیم خیام نیشابوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت مدیریت مطالعات و پژوهشهای فرهنگی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و به مناسبت روز بزرگداشت حکیم خیام نیشابوری ویژه نامه ای با عنوان "جوینده جام جم" تهیه و در این واحد توزیع گردید. در این ویژه نامه مطالبی چون نام و نشان خیام ، آثار ، خیام به عنوان ریاضیدان ، خیام به عنوان شاعر، شهرت خیام در عرصه جهانی ، ویژگی رباعیات خیام، پایه های اصلی تفکر خیام در رباعیات و خیام و تنظیم تقویم ایرانی مطرح شده است.

ادامه مطلب

برگزاری نشست مدیران فرهنگی و مسوولان دفاتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشست مدیران فرهنگی و مسوولان دفاتر فرهنگ اسلامی دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در اردیبهشت ماه برگزار گردید. در این نشست مدیران فرهنگی معاونت فرهنگی بر اجرای به موقع مراسم و مصوبات شورای فرهنگی واحد بر اساس زمان بندی مشخص شده و سخنران های تعیین شده ، ارائه برنامه های پیشنهادی از دانشکده ها جهت رفع مشکلات فرهنگی واحد و دانشجویان و ارائه برنامه های متنوع و دارای سطح کیفی مناسب تأکید نمودند.

ادامه مطلب
ستاد اقامه نماز معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار کرد:

مسابقه نقاشی ویژه فرزندان اساتید و کارکنان با عنوان تسبیح ستاره ها و مهر مهتاب

به همت ستاد اقامه نماز معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مسابقه نقاشی ویژه فرزندان اساتید و کارکنان واحد با عنوان «تسبیح ستاره ها و مهر مهتاب » برگزار شد.

ادامه مطلب

نمایشگاه کتابهای مازاد در کتابخانه دانشکده های واحد تهران جنوب

به اطلاع کلیه دانشجویان محترم می رساند که نمایشگاه کتابهای مازاد از تاریخ 30/2/9۱ به مدت یک هفته در کتابخانه های دانشکده فنی ومهندسی، مهندسی صنایع، علوم پایه، مدیریت وحسابداری، حقوق، علوم سیاسی واقتصادی، روانشناسی وعلوم تربیتی با قیمت پشت جلد به فروش می رسد. علاقه مندان می توانند جهت خرید به کتابخانه دانشکده های مورد نظر مراجعه نمایند.

ادامه مطلب

برگزاری نشست تخصصی با عنوان جایگاه اصالت و خودباوری در آیینه قرآن و عترت در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نشست تخصصی تحت عنوان "جایگاه اصالت و خودباوری در آیینه قرآن و عترت" در آن دانشکده برگزار گردید. در این نشست که با حضور جمعی از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشکده برگزار گردید، خانم خدایی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) در خصوص ویژگیهای نفس ، خود و حقیقت خود واقعی و خود حیوانی سخن گفته و در این رابطه از دیدگاه قرآن و روایات مثالهایی را بیان نمود. سخنران همچنین در خصوص خلقت انسان و گفتگو باملائکه در مورد خلیفه اللهی انسان ، و خودشناسی و خداشناسی به بیان آیات آفاقی و انفسی اشاره کرد. وی در مورد اصالت و خودباوری ، دیدگاه انسان در خصوص پرستش را مطرح کرده و مکاتب شیطان پرستی و عرفانهای نوظهور را بررسی نمود . سخنران در ادامه اظهار داشت:"امروز پرستش بت تبدیل به خودپرستی و پرستش هوای نفس شده است." خانم خدایی در ادامه در رابطه با تفاوت عقل و هوش و اینکه ایمان به عقل است نه به هوش ، دیدگاه دانشمندان غربی در مورد انسان ایده ال از جمله حضرت علی (ع) را مطرح کرد. سپس در رابطه با ثواب پاداش بر حضرت زهرا (س) نکاتی را متذکر شد. در انتهای نشست به سوالات حاضرین پاسخ داد.

ادامه مطلب

برگزاری سخنرانی با موضوع آشنایی با تقویت روحیه خودباوری و خود اندیشی در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب جلسه سخنرانی با موضوع آشنایی با تقویت روحیه خودباوری و خوداندیشی " در سالن آمفی تئاتر آن دانشکده برگزار گردید.

ادامه مطلب

برگزاری نشست تخصصی با موضوع خودباوری ایرانی در حوزه تمدن ایرانی در دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نشست تخصصی با موضوع "خودباوری ایرانی در حوزه تمدن ایرانی " در آن دانشکده برگزاری گردید.

ادامه مطلب

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در دانشکده حقوق ، علوم سیاسی و اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت کانون قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب محفل انس با قرآن کریم در محل نمازخانه دانشکده حقوق، علوم سیاسی و اقتصادی برگزار گردید.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در اردیبهشت ماه

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در اردیبهشت ماه برگزار گردید. در این جلسه مواردی از قبیل برگزاری مراسم و مسابقه فرهنگی به مناسبت ولادت امام محمد باقر (ع)، امام محمد تقی (ع) ، حضرت علی (ع) ، و شهادت امام هادی (ع) ، برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه دانشجویان دختر، برگزاری سخنرانی در خصوص جایگاه لسانی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با مضرات مواد مخدر و روانگردان ها، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب زندگینامه حضرت علی (ع) و کتاب سیره امام علی (ع) ویژه دانشجویان ، نقد و بررسی کتاب "عملی کردن دانسته ها" ، بازدید از شهرک غزالی توسط کانون تئاتر ، برگزاری نشست تخصصی " بررسی نقش حجاب در تأمین امنیت و سلامت روانی جامعه" ، برگزاری سخنرانی با موضوع "اندیشه های جامعه شناختی امام خمینی (ره) در خصوص فرهنگ ایرانیان " ، سخنرانی "موانع تحقق فرهنگ عفاف و پوشش در دنیای معاصر" ، برگزاری سخنرانی با موضوع امام خمینی (ره) و نقش خانواده در توسعه فرهنگی و خودباوری ، برگزاری سخنرانی با موضوع اهمیت و نقش خودباوری در توسعه علم ، برگزاری نشست تخصصی با محوریت ویژگی های خانواده موفق، برگزاری سخنرانی با موضوع آگاهی و برنامه ریزی به منظور تحقق ازدواج موفق ، برگزاری سخنرانی با موضوع امام خمینی (ره) و امر به معروف و نهی از منکر در خودباوری و توسعه فرهنگی ، برگزاری نشست ترویج ازدواج آسان و رفع موانع و مشکلات موجود ازدواج جوانان ، برگزاری نشست با عنوان "مهارتهای ارتباطی در عرصه زندگی" ، برگزاری سخنرانی با عنوان "آسیب شناسی اخلاق دانشجویی"، بزرگداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) ، نقد بررسی فیلم ، تقدیر از فعالان فرهنگی، برپایی نمایشگاه به مناسبت فتح خرمشهر ، بازدید از موزه مردم شناسی گلستان ، برگزاری نشست دانشجویی با موضوع " دین و هویت انسانی از منظر قرآن کریم" و برگزاری نشست دانشجویی با موضوع "جایگاه اصالت و خودباوری در آیینه قرآن و عترت"، بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

ادامه مطلب

برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن به مناسبت ولادت حضرت زهرا س در دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده صنایع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مراسم ولادت حضرت زهرا (س) در آن دانشکده برگزار گردید. در این مراسم که با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشکده برگزار گردید ضمن مولودی خوانی توسط آقای حصنی از حاضرین پذیرایی به عمل آمد.

ادامه مطلب