گنجاندن "ساعت فرهنگی" در تقویم دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد/اختصاص ۱۲۰ دقیقه وقت آزاد هفتگی

۰۸ تیر ۱۳۹۳ | ۰۴:۳۰ کد : ۷۳۳۰ اخبار دانشگاهی
تعداد بازدید:۲۰۲۲
خبرگزاری آنا: دکتر حمید میرزاده با صدور بخشنامه‌ای به نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه و هیات امنای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد،گنجاندن "ساعت فرهنگی"در تقویم دانشگاهی را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با توجه به اهمیت همه بخش‌های دانشگاه در فعالیت‌های فرهنگی- اجتماعی و با توجه به مصوبه نهمین نشست شورای راهبردی فرهنی و اجتماعی در مورد اختصاص 120 دقیقه وقت آزاد هفتگی تحت عنوان«ساعت فرهنگی» در واحدها و مراکز دانشگاهی، موضوع گنجاندن«ساعت فرهنگی» در تقویم دانشگاهی ابلاغ شد.

طبق بخشنامه مذکور، روسای واحدها و مراکز دانشگاهی موظفند با هماهنگی معاونان آموزشی و فرهنگی و رییس دفتر فرهنگ ، 120 دقیقه وقت آزاد و مفید را به صورت هفتگی و در بین ساعات درسی به صورت ثابت و فراگیر جهت فراغت، حضور و مشارکت اقشار دانشگاهی( دانشجو، استاد و کارمند) در برنامه‌های فرهنگی- اجتماعی در نظر گرفته وعملیاتی کنند.

در این بخشنامه ساعت فرهنگی 120 دقیقه وقت آزاد و سراسری در واحدها و مراکز دانشگاهی تعریف شده که جامعه هدف ، فارغ از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در برنامه‌های فرهنگی- هنری حضور یافته یا مشارکت می‌کند.

در این بازه زمانی دانشگاهیان علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی که در طول هفته انجام می‌دهند، با آگاهی از فراغت دانشگاه و در اختیار بودن کلیه امکانات در زمینه‌های مرتبط، در سطح واحدها و مراکز آموزشی اقدام به اجرای برنامه‌های مختلف می‌کنند و از سویی کانون‌ها و مجامع فرهنگی و هنری قادر خواهند بود تا علاوه بر ایام هفته، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی ویژه اعضا و یا دانشگاهیان را نیز در این ساعت برگزار کنند.

به گزارش آنا، برخی از این برنامه‌ها برگزاری کلاس‌های تفسیر و آموزش قرآن کریم، اجرای هنرهای نمایشی اعم از تئاتر، فیلم و جلسات نقد آن، برپایی کارگاه‌های آموزشی در زمنیه‌های فرهنگی- هنری و اجتماعی با مشارکت دانشگاهیان، برگزاری سمینارها و کنگره‌های مرتبط با موضوعات فرهنگی و اجتماعی، برگزاری کلاس‌های آزاد اندیشی و مناظره‌های سیاسی اجتماعی، برگزاری مسابقات فرهنگی- اجتماعی و برگزاری جلسات مشاوره‌ای فرهنگی و مذهبی است.

انتهای پیام/