اعلام تغییرات جدید در آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی

۱۶ دی ۱۳۸۸ | ۰۳:۳۰ کد : ۶۶ پژوهشی
تعداد بازدید:۱۰۹۱
گروه آزمون وسنجش : رییس مرکز هیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی دانشگاه ها با اشاره به برنامه بازنگری آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی از اعطای امتیاز به طرح های محرمانه اعضای هیات علمی در این آیین نامه خبر داد و گفت: بر این اساس موضوع فعالیت های محرمانه اعضای هیات علمی در کمیسیون های خاص مطرح و مورد توجه قرار می گیرد.
گروه آزمون وسنجش : رییس مرکز هیات های امنا و هیات  ممیزه مرکزی دانشگاه ها با اشاره به برنامه بازنگری آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی از اعطای امتیاز به طرح های محرمانه اعضای هیات علمی در این آیین نامه خبر داد و گفت: بر این اساس موضوع فعالیت های محرمانه اعضای هیات علمی در کمیسیون های خاص مطرح و مورد توجه قرار می گیرد. 
به گزارش ایسنا، مهدی ایران منش در سی و هشتمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، افزود: آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی بر اساس چارچوبی که وزیرعلوم در برنامه های خود به مجلس ارائه داد، در پنج حوزه آموزش، پژوهش، مباحث فرهنگی، دانشجویی و فناوری مورد توجه قرار می گیرد. 
وی با بیان اینکه در آیین نامه فعلی ارتقا تغییرات اصولی ایجاد شده است، از جمله این تغییرات را تغییر در نحوه ارزیابی کیفیت تدریس، اضافه شدن نمایه های جدید به مقالات، ارزش دادن به نوآوری، توجه به طرح های کاربردی و پژوهشی عنوان و اظهار کرد: در این آیین نامه یک سوم امتیازات به طرح های پژوهشی داده شده است. 
به گفته ایران منش، تا آبان ماه امسال 19 هزار مقاله  ISI  توسط اعضای هیات علمی به چاپ رسیده است که به حق است این توان در راستای مشکلات داخلی صرف شود.   وی در ادامه با اشاره به آیین نامه هیات ممیزه مرکزی که فروردین ماه سال جاری ابلاغ شد، گفت: در آیین نامه جدید به مسائل تخصصی توجه ویژه ای شده است. 
وی با اشاره به مراکز نظارت بر عملکرد هیات های ممیزه نیز گفت: گزارش  این هیات ها هر شش ماه یکبار به هیات ممیزه مرکزی ارائه می شود. 
به گزارش ایسنا، رییس مرکز هیات های امنا و هیات  ممیزه مرکزی دانشگاه ها در خاتمه به ضرورت بحث تعامل بین دانشگاه ها و وزارتخانه اشاره کرد و گفت: توقعات دانشگاه ها از وزارت علوم و بالعکس باید بررسی شود.