چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در مجله ISI:Renewable & Sustainable Energy Reviews – Journal - Elsevie

۲۳ بهمن ۱۳۹۱ | ۰۳:۳۰ کد : ۵۰۵۲ پژوهشی
تعداد بازدید:۱۷۱۷
برای اولین بار مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در مجله ISI:Renewable & Sustainable Energy Reviews – Journal - Elsevier با ضریب تأثیر 6/6 پذیرش و به زودی در این ژورنال به چاپ خواهد رسید.

برای اولین بار مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در مجله ISI:Renewable & Sustainable Energy Reviews – Journal - Elsevier  با ضریب تأثیر 6/6 پذیرش و به زودی در این ژورنال به چاپ خواهد رسید.

براساس اعلام مجلهRenewable & Sustainable Energy Reviews - Journal - Elsevier  مقاله مشترک دکتر فریور فاضلپور، مجید وفایی­پور، امید رهبری و رضا شیرمحمدی تحت عنوان: «Considerable parameters of Using PV Cells for Solar-powered Aircrafts - پارامترهای مؤثر استفاده از سلول خورشبدی در هواپیماهای توان خورشیدی» در این مجله پذیرش شده است. این مقاله حاصل تلاش جمعی و کار تیم تحقیقاتی دکتر فاضلپور و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد سیستم­های انرژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب است که منجر به ساخت و پرواز موفقیت­آمیز هواپیمای خورشیدی بدون سرنشین با کنترل از راه دور شده است.

    در این مقاله پژوهشی به تأثیر پارامترهایی همانند انتقال حرارت، نوع چیدمان و پوشش و نیز انحراف از زاویه تمایل بهینه سلول­های خورشیدی که بر روی بال­های یک هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی قرار دارند، همچنین جنس پوشش و نحوه چیدمان سلول­ها که بر روی میزان تشعشع دریافتی، میزان انتقال حرارت بر روی بال­ها و نیز خروجی توان مؤثر است، بر مقدار بازدهی، توان، مدت پرواز و هزینه­های پرنده خورشیدی، پرداخته شده است. هدف از انجام این تحقیق، طراحی و ساخت هواپیمای خورشیدی بدون سرنشین با وزن و قیمت مناسب و نیز مدت زمان پرواز مناسب بوده است.

    با آرزوی موفقیت روزافزون این عزیزان در عرصه­های علم و دانش، کسب این دستاورد ارزشمند علمی را به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می­گوییم. علاقه­منــدان جهـت دریـافــت اطـلاعـات بـیشـتر در خصـوص این مقاله   می­توانند به سایت مجله به نشانی: www. renewable and sustainable Energy review.com  مراجعه کنند.