آموزش دو میلیون و 500 هزار دانشجو، همگام با اهداف سند چشم انداز 20 ساله

۱۴ آبان ۱۳۸۸ | ۰۳:۳۰ کد : ۳۰ آموزشی
تعداد بازدید:۹۰۲
ایسکانیوز: دکتر جاسبی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد همگام با اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور و برنامه های پنج ساله پیشروی با آموزش 2500000 دانشجوی دیگر بخش اعظمی از نیروهای انسانی متخصص کشور را تربیت کند.

ایسکانیوز: دکتر جاسبی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد همگام با اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور و برنامه های پنج ساله پیشروی با آموزش 2500000 دانشجوی دیگر بخش اعظمی از نیروهای انسانی متخصص کشور را تربیت کند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز" از قائم شهر، نخستین همایش ملی مدیریت منابع انسانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر با پیام دکتر جاسبی برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیام خود به این همایش که توسط رئیس واحد قائم شهر قرائت شد با اشاره به جایگاه ویژه مدیریت منابع انسانی گفته است: در دنیای کنونی و دوره ورود به هزاره سوم با ویژگیهای خاص خود، یعنی عصر تبادل فوق سریع اطلاعات و ارتباطات، جهانی شدن اقتصاد، چند قطبی شدن نظام های بین المللی و منطقه ای تنها کشورهایی می توانند در عرصه رقابت جهانی موفق باشند که با سرمایه گذاری و مدیریت ویژه بر منابع انسانی خود، انسان های خلاق ، توانمند، متخصص و قابل رشد و نمو در فضای جهانی را تربیت کرده باشند .
وی تصریح کرده است : ایران اسلامی با ترکیب جمعیتی جوان و مستعد که از این حیث نیز در دنیا بی نظیر هستند، باید با شناخت و پیش بینی فضای آینده، برنامه ریزی دقیق و مدیریتی مناسب بر این سرمایه هنگفت از طرق مختلف از جمله آموزش ، مهارتهای لازم فردی ،اجتماعی و تخصصی مورد نیازشان را فراهم کرده و زمینه ورود هر چه بهتر آنان را به فضای جهانی مهیا سازد.
دکتر جاسبی می افزاید : در این راستا و از آنجایی که وظیفه اصلی تربیت نیروی انسانی مجرب و متخصص در جوامع را دانشگاه ها بر عهده دارند، دانشگاه آزاد اسلامی در طول سه دهه فعالیت بالنده خود بیش از 2400000 جوان مستعد این کشور را با دانش و مهارت های روز آشنا و نقش بسزایی را در ارتقاء سطح کیفی و کمی نیروهای انسانی مورد نیاز کشور برای توسعه ملی را فراهم کرده است .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان نقش این دانشگاه نظام مدیریتی کشور و تربیت نیروهای متخصص گفت: این دانشگاه همچنین در نظر دارد همگام با اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور و برنامه های پنج ساله پیشروی با بهره گیری از توان اساتید و اعضای هیات علمی و امکانات وسیع آموزشی- پژوهشی واحدهای تابعه نسبت به آموزش 2500000 دانشجوی دیگر به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام کرده و بخش اعظمی از نیروهای انسانی متخصص کشور را تربیت کند.