راه‌اندازی دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در آلمان با پشتیبانی واحد تهران جنوب

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۱
تعداد بازدید:۱۱۲۹۴
به گزارش دفتر روابط عمومی، این همکاری به منظور توسعه فعالیت های علمی-بین المللی، جذب دانشجویان و نخبگان و توسعه توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی انجام می پذیرد.در این راستا و با هدف گسترش همکاری های علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های آلمان، وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان به همراه یک هیأت بلندپایه با مسئولان واحد تهران جنوب به مذاکره نشستند.
راه‌اندازی دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در آلمان با پشتیبانی واحد تهران جنوب

دفتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در ایالت تورینگن کشور آلمان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دفتر روابط عمومی، این همکاری به منظور توسعه فعالیت های علمی-بین المللی، جذب دانشجویان و نخبگان و توسعه توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی انجام می پذیرد. در این راستا و با هدف گسترش همکاری های علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های آلمان، وزیر اقتصاد و علوم ایالت تورینگن آلمان به همراه یک هیأت بلندپایه شامل رئیس دانشگاه ارفورد، رئیس دانشگاه نورد هاوزن، قائم مقام دانشگاه ارنست هابه، نمایندگان سفارت آلمان، نماینده پارلمان اروپا، ژورنالیست های ایالت تورینگن، رایزن فرهنگی، نماینده سفارت و نماینده انستیتو گوته با دکتر فریور فاضل‌پور مدیر امور بین الملل و معاونان پژوهشی و اقتصاد دانش بنیان و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و معاون اداره امور بین الملل در طرح و برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی به مذاکره و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست مقرر شد واحد تهران جنوب در آن ایالت، راه اندازی و حداکثر تا سپتامبر یا اکتبر ۲۰۱۶ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به اتفاق رئیس و مدیر امور بین الملل واحد تهران جنوب این دفتر را افتتاح کنند.

در واحد دانشگاهی مورد تفاهم، دانشجویان می توانند ابتدا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل کنند و در جلسات آتی درباره رشته های تحصیلی نیز اعلام نظر خواهد شد. دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب نیز می توانند در دانشگاه های ایالت تورینگن با تسهیلات ویژه نسبت به سایر دانشجویان خارجی ادامه تحصیل دهند