پنج شنبه ١٣ فروردين ١٣٩٤
English  
ندای دانشگاه

 جدیدترین  نشریه ندای دانشگاه

اخبار
   چاپ        ارسال به دوست

چاپ مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در مجله ISI:Renewable & Sustainable Energy Reviews – Journal - Elsevie

برای اولین بار مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در مجله ISI:Renewable & Sustainable Energy Reviews – Journal - Elsevier  با ضریب تأثیر 6/6 پذیرش و به زودی در این ژورنال به چاپ خواهد رسید.

براساس اعلام مجلهRenewable & Sustainable Energy Reviews - Journal - Elsevier  مقاله مشترک دکتر فریور فاضلپور، مجید وفایی­پور، امید رهبری و رضا شیرمحمدی تحت عنوان: «Considerable parameters of Using PV Cells for Solar-powered Aircrafts - پارامترهای مؤثر استفاده از سلول خورشبدی در هواپیماهای توان خورشیدی» در این مجله پذیرش شده است. این مقاله حاصل تلاش جمعی و کار تیم تحقیقاتی دکتر فاضلپور و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد سیستم­های انرژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب است که منجر به ساخت و پرواز موفقیت­آمیز هواپیمای خورشیدی بدون سرنشین با کنترل از راه دور شده است.

    در این مقاله پژوهشی به تأثیر پارامترهایی همانند انتقال حرارت، نوع چیدمان و پوشش و نیز انحراف از زاویه تمایل بهینه سلول­های خورشیدی که بر روی بال­های یک هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی قرار دارند، همچنین جنس پوشش و نحوه چیدمان سلول­ها که بر روی میزان تشعشع دریافتی، میزان انتقال حرارت بر روی بال­ها و نیز خروجی توان مؤثر است، بر مقدار بازدهی، توان، مدت پرواز و هزینه­های پرنده خورشیدی، پرداخته شده است. هدف از انجام این تحقیق، طراحی و ساخت هواپیمای خورشیدی بدون سرنشین با وزن و قیمت مناسب و نیز مدت زمان پرواز مناسب بوده است.

    با آرزوی موفقیت روزافزون این عزیزان در عرصه­های علم و دانش، کسب این دستاورد ارزشمند علمی را به خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می­گوییم. علاقه­منــدان جهـت دریـافــت اطـلاعـات بـیشـتر در خصـوص این مقاله   می­توانند به سایت مجله به نشانی: www. renewable and sustainable Energy review.com  مراجعه کنند.


١٦:٤٤ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩١    /    عدد : ٥٠٥٢    /    تعداد نمایش : ٨٣٨٢
مناسبت ها

سال ۹۴، سال «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی»

خبرگزاری ها

 

دانشگاه آزاد اسلامی

پیوندهای علمی

پیوندهای مفید آمار بازدیدکنندگان سایت
  • بازدید کنندگان این صفحه:    236874
  • بازدیدکنندگان امروز:           4934
  • کل بازدیدکنندگان:             36674908
  • بازدیدکنندگان آن لاین:        5
  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب تعلق دارد.

Privacy Policy / Copyright © 1995 - 2015, Islamic Azad University south Tehran Branch-ICT Services